Ubezpieczenie rebreathera Hollis Prism2

Długo się zbieraliście do decyzji o zakupie rebreathera. W końcu nadszedł ten dzień i odebraliście swój nowiutki Rebreather Hollis Prism 2 od jednego z dealerów Hollis Rebreather w Polsce. Wszyscy wiemy, że jest to nie mały wydatek i to często przeciąga w czasie decyzję o zakupie jednostki. Bez znaczenia na jaki Rebreather się zdecydujemy jest to dość duży koszt. Radość z nurkowania na obiegu zamkniętym i poznawania nowych technologii jest ogromna. Po około 20 godzinach spędzonych w wodzie stwierdzamy, że żałujemy, że dopiero teraz nastąpiła przesiadka na obieg zamknięty. Automatycznie nasuwa nam się pytanie jak zabezpieczyć nasz sprzęt abyśmy mogli jak najdłużej się cieszyć nową zabawką. Firma Hollis dostarcza sprzęt w idealnie zwymiarowanej skrzynce, która budzi zaufanie i nie martwimy się że przy normalnym transporcie coś się może stać ze sprzętem. A co, jeśli ulegniemy kolizji na drodze lub podczas przygotowania sprzętu do nurkowania inny nurek przewróci naszą maszynę̨ lub co najgorsze ktoś ukradnie nasz rebreather? Sami możemy popełnić błąd przez co np. dojdzie do rozszczelnienia jednostki czego skutkiem będzie zalanie elektroniki. Użytkując rebreather w szkole nurkowania woleliśmy się zabezpieczyć przed takimi skutkami i poszukaliśmy zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia. Z wielu ofert rożnych firm wybraliśmy ubezpieczenie w firmie Warta.

Ubezpieczenie występuje w dwóch wariantach:

  1. UBEZPIECZENIE MIENIA OD ZDARZEŃ LOSOWYCH z usługą ASSISTANCE z wyłączeniem elektroniki (w skrócie ubezpieczenie obejmuje takie zdarzenia jak kradzież z włamaniem i rabunkiem (wliczając kradzież z samochodu), ubezpieczenie cargo, czyli podczas transportu (Unia Europejska oraz Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Wielka Brytania. Dodatkowo rozszerzyliśmy ubezpieczenie o dewastacje.
  1. UBEZPIECZENIE MIENIA OD ZDARZEŃ LOSOWYCH z usługą ASSISTANCE – zakres ten sam co wariant nr 1 rozszerzony o Ubezpieczenie elektroniki od wszystkich ryzyk.

Ubezpieczenie zostało skalkulowane na podstawie działalności, która nie korzystała w ostatnim okresie z odszkodowania w podobnym zakresie. Do wyliczeń przyjęliśmy wartość rebreathera 50000 zł

Koszt ubezpieczenia (z dnia 9.01.2023 r.):

  • wariant 1. to 1 272 zł
  • wariant 2. to 2 266 zł

Jesteś zainteresowany szczegółami warunków ubezpieczenia lub samym ubezpieczeniem odezwij się do jednego z naszych dealerów Hollis Rebreathers

Dziękujemy za przygotowanie materiału. 

Wojciechowi Pruskiemu

Instruktorowi Hollis Prism 2 CCR

Szkoła nurkowania Good Dive