CZYM RÓŻNI SIĘ PRISM 2, W WERSJI Z CE?

Co nowego dodaliśmy w Prism 2 z oznaczeniami CE?

Odpowiedź brzmi… niewiele. W końcu jeśli coś się nie psuje, to po co to naprawiać.

Od 2009 roku sprzedajemy rebreather Prism 2 w obecnej konfiguracji z minimalnymi zmianami w mechanice. Każda z tych zmian została przedstawiona naszym klientom i wprowadzona do produktu.

Na początku 2019 roku rebreathery Prism 2 z przeciwpłucami zamontowanymi z przodu i Prism 2 z przeciwpłucami zamontowanymi z tyłu zostały poddane testom. Przeprowadzono je w niezależnym laboratorium Qinetiq w Wielkiej Brytanii. Wyniki pokazały, że osiągi tych rebreatherów przewyższają standardy EN 14143:2013. Co więcej okazało się, że Prism 2 jest jednych z najbardziej wydajnych rebreatherów na rynku, ma jedne z najmniejszych oporów oddechowych WOB i niezwykle efektywną konstrukcję pojemnika ze scrubberem.

Od października 2019 roku nowa partia rebreatherów Prism 2 posiada oznaczenie CE. Ceny i numery części pozostają takie same. Nasza nowa instrukcja użytkownika, którą można znaleźć w bibliotece Hollis Rebreathers zawiera opis działania nowego modelu z oznaczeniem CE. Można ją pobrać tutaj: Prism2_Instrukcja_Polska_2020.pdf

Co się zmieniło w wersji z oznaczeniem CE?

Oznaczenia 

Produkt ma teraz nowe oznaczenia CE świadczące o zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej wymagane do Załącznika III A.

Pierwsze stopnie

Pojemnik 

   

Manometr

Węże wysokiego i niskiego ciśnienia

Zawór ręcznego dodawania tlenu

Zmiany w mechanice

Oto pełna lista zmian w mechanice lub dodanych części:

Głowica P2: wąż wdechowy jest wyposażony w odwrotny gwint. Aby uniknąć pomyłek, przyłącze do węża wdechowego jest białe i również ma odwrotny gwint. Przyłącze do węża wydechowego jest czarne ze standardowym gwintem.

Zawór upustowy (OPV) wypuszczający powietrze przy niskim ciśnieniu: jest wyposażony w bardziej miękką sprężynę (PN 26245). Ciśnienie upuszczania powietrza wynosi 0,55 psi. Czasem może zadziałać automatycznie podczas nurkowania, zwłaszcza w pozycji głową do dołu. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź w nowej instrukcji użytkownika – HO.04.05.0014.

Pasek do przytrzymywania ustnika

Gwint M26

Zawór ADV – Automatic Diluent Valve

Materiały

Instrukcja użytkownika rebreathera Prism 2 oraz listy kontrolne zostały uaktualnione i są dostępne w bibliotece Prism 2. Inne uaktualnione materiały to: egzamin, arkusz do logowania nurkowań (mutli-log sheet), Oświadczenie o zwolnieniu z odpowiedzialności, Oświadczenie o kompetencjach, formularz lokalizacji instruktora, formularz rejestracji instruktora i materiały IT dostępne w dropboxie dla instruktora.

Życzymy bezpiecznych nurkowań
Hollis Rebreathers